Full Directory

book-897834_1280

Ben Salem 

Rev. Michael J. McGowan  

Bethany

Ms. Darlene Yocum, Director of Christian Education

Cedar (Cetronia)

Rev. Lee Schleicher  

Chestnut Hill

Rev. Christian Creyer

Christ 

Rev. Michael Eckroth

Christ

Rev. Cecilia Baxter, Faith Formation Leader Rebecca Barger, Director of Christian Education Janet Quinn, Director of Children & Youth Ministry

Christ

Pastor Sandra Murphy, Licensed Minister

Christ

Ernie Siegfried

Christ

Rev. Wayne Benack, Stated Supply

Christ

Brian Haas, Licensed Minister

Christ (Schoenersville)

Rev. Catherine Strouse

Christ’s Church at Lowhill

Chris Cocca, provisionally licensed, interim

Church of the Good Shepherd

Rev. Scott Sanders

Church of the Manger

Rev. Sharon Solt Harfman

Dryland

Rev. Richard McClain, Interim Beth Peters-Ferrara, Youth Ministry Coordinator

Ebenezer

Rev. Kevin Fruchtl Tammy Rex, Director of Christian Education

Emmanuel

Louis Aita, Licensed Minister

Emmanuel 

Rev. Cliff Herring, Stated Supply

Emmanuel

Rev. Dennis Schappell  

Emmanuel (Dorrance)

Rev. Craig Stout, Interim

English Congregational UCC

Rev. Dr. Wayne Benack, Stated Supply

Faith

Rev. Bruce Stevenson

Faith

Rev. M. Jane Hess  

First

Rev. Martin Nuscher

First

Rev. J. Michael Dowd, Supply Pastor

First 

Rev. Rich Teitsworth Mrs. Susan Lishman, Licensed Minister, Director of Christian Ed.

First

Rev. Dale Sattizahn 

First

Rev. Joan Mitchell

First

Rev. Richard Dennison

First Cong.

James Greenfield

First Congregational Church

Rev. William Hagenbuch

First UCC

Rev. Richard Dennison

Flicksville

Rev. Kenneth Hess  

Forks

Robert Gutekunst, Licensed Minister

Friedens

Rev. Lunnett Hilliard

Good Shepherd Church

Rev. James Robison, Jr.

Grace 

Rev. Carol Bastin

Grace

Rev. Joan Brown

Grace

William Hayes, Licensed Minister

Grace Reformed (Millgrove)

David Adams, Licensed Minister

Grace UCC

Rev. Heather Kurtz

Greenawalds 

Rev. Janet Boyd

Heidelberg

Karen Yonney, Licensed Minister Ann Flower, Director of Christian Education

Hope

Rev. Mia White Brett Mayer, Youth Program Coordinator

Hope

Rev. Dean Frey

Jerusalem Red

Rev. Wilbur Albright, Stated Supply

Jerusalem UCC (Trachsville)

Rev. Kathryn Foster

Jordan

Rev. David Charles Smith Wally Frisch, Licensed Associate Pastor for Discipleship Rev. Alice Roth, Associate Pastor for Visitation

Jordan

Rev. David Charles Smith Pastor Wally Frisch, Licensed Associate Pastor for Discipleship Rev. Alice Roth, Associate Pastor for Visitation

Longswamp  

Rev. Katherine Brearley

Lower Saucon 

Rev. Dale Sattizahn, Stated Supply

Miner Congregational

Rev. Joan Mitchell

Morgenland

Rev. Sally Zelker, Stated Supply

Mt. Zion (Briggsville)

Rev. Richard Dennison

New Bethel

Rev. David Blitch (ELCA)

New Creation 

Rev. Don Quayle, Interim Kathie Sofie, Christian Education & Volunteer Service Director

Old Zionsville

Rev. Lori Esslinger, Stated Supply

Orangeville UCC

Rev. Nancy Hardy, Interim

Salem 

Rev. Michael Smith

Salem

Rev. David Schnaars, Supply

Salem

Stanley Menkin, Interim

Salem

Sharon Frye, Licensed Minister

Salem (Moorestown) 

Rev. Donald Brown

Solomon’s

Rev. Frank Schaffer, Stated Supply

St. James

Rev. Nancy Hardy, Interim

St. James

Rev. Nancy Hardy, Interim

St. James

Rev. Lorraine Sell

St. John

Rev. Irvin Moore, Supply

St. John

Rev. Anne Hoffmann, Interim

St. John’s

Rev. David Quinn, Interim

St. John’s

Henry Distler, Licensed Minister

St. John’s

Rev. Karen Moeschberger  

St. John’s

Rev. Teresa Martin

St. John’s 

Rev Paul Knappenberger

St. John’s 

Rev.James T. Gottwald

St. John’s

Rev. Jeffery A. Brinks, Senior Pastor Mrs. Marge Baltz, Youth Ministry Coordinator

St. John’s

Rev. Thomas Morris

St. John’s

James Stanley, Licensed

St. John’s (Farmersville)

Rev. John Heeckt  

St. John’s (Fullerton)

Rev. Dr. Becky Beckwith Rev. George Eckstein, Associate Pastor Michelle Funk, Assistant Pastor

St. John’s (Howertown)

Rev. Dr. Peter Unger

St. John’s (Mickleys)

Rev. Richard Solliday, Interim

St. Luke’s

Rev. Justin Victor

St. Luke’s (Belfast) 

Rev. Frank Gassler

St. Matthew’s 

Rev. Suzanne Brooks-Cope

St. Matthew’s (Packer Twp.)

Sharon Frye, Licensed Minister

St. Paul 

Rev. Michael Iski

St. Paul’s

Rev. Todd Fennell Mindy Does, Christian Education Director

St. Paul’s

Rev. Al Bastin

St. Paul’s (Big Creek)

Margie Good, Licensed Minister

St. Paul’s (Indianland) 

Rev. Martin Nuscher

St. Peter’s

Rev. Joseph Lachcik, Stated Supply

St. Peter’s

Rev. Cheryl Moore

St. Peter’s

Darlene Blocker, Interim/Licensed Minister

St. Peter’s (Lynnville)

Rev. Rebekah Thomas

St. Peter’s (Seemsville)

Rev. Lamar Handwerk, Sated Supply

St. Peter’s (Shumans)

Mr. Louis Aita, Licensed Minister

St. Peter’s (Shumans)

NUREMBERG CHARGE Rev. Louis Aita  

St. Thomas (Macada) 

Rev. Debra K Hess Christopher Malocheski – Director of Music

The Dille Parish 

Rev. Tom Burlington, D. Min.

Trinity

Louis Aita, Licensed Minister

Trinity

Louis Aita, Licensed Minister

Trinity

Rev. Denise Fry, Stated Supply

Trinity

Rev. Denise Fry, Stated Supply

Trinity

Rev. Debra K Hess

Trinity 

Rev. Steve Hummel, Stated Supply

Trinity

Veronica Caciolo, Stated Supply/provisional license

Trinity (Great Swamp)

Rev. David Ellis Rev. Matthew Gorkos, Associate Pastor

Trinity (Stone Church) 

Rev. Rodney Wells

Union UCC

Rev. Kris Snyder-Samuelson – Acting Lead Pastor Rev. Alan Kramer-Moyer – Interim Assisting Pastor Rev. Patience Stevenson, Pastor of Visitation Kathy Bonsell, Director of Christian Education

Ziegel 

Rev. Jeffrey Kistler, Interim Lori Ritter-Brawn, Director of Learning Ministries

Zion

Rev. Nancy Hardy, Interim

Zion

Rev. Dr. William Ramsden David Berryman, Associate Pastor, Licensed Minister Lynn Breedy, Associate Pastor, Licensed Minister

Zion 

Rev. Robert Stevens  

Zion 

Rev. David Grant, Stated Supply

Zion

Rev. Jennifer Bannerman

Zion

Rev. Barry Lohman

Zion’s Stone Church of West Penn Township

Rev. Russell Campbell, Stated Supply

Comments are closed